top of page

VAI ZINAT, KAS IR SVARĪGĀKAIS IZVĒLOTIES SAULES PANEĻU SISTĒMU?

Vācijā ražoti saules paneļi ar 30 gadu garantiju.

JUMTA NOVIETOJUMS

Solarwatt saules paneļu kalpošanas laiks ir vismaz 30 gadi, tamdēļ svarīgi izvēlēties jumtu, kuru neplānojat mainīt tuvākajā laikā. 
Piemērotākais ir Dienvidu virziens, novietojot tos A un R pusē mainās aktīvās elektrības ražošanas stundas, taču daudz lielāka ietekme uz ražīgumu ir noēnojumam. 
Viena paneļa izmērs ir vidēji 103 x 175 cm un svars 17 kg. Slodzes noturība, jumta platība un tā leņķis ir papildus kritēriji, plānojot savu sistēmu.
Uzticiet aprēķinus mūsu pieredzei un datora programai, kura ņemot vērā ēkas novietojumu, "saules ceļu", jumta leņķi, elektrības patēriņu u.t.t., veiks precīzus aprēķinus un izvēlēsimies efektīvāko risinājumu.

novietojums.png

STIPRINĀJUMI

Viens no svarīgiem kritērijiem, kuram bieži netiek pievērsta uzmanība izvēloties saules paneļu sistēmu, ir to stiprinājumi. Stiprinājumiem ir svarīga to spēja ilgtermiņā izturēt vēja un sniega slodzi.
Tāpat stiprinājumiem svarīgi pievērst uzmanību tam, lai tie ir ražoti no stiprināta alumīnija. Cinkoti stiprinājumi ir lētāks risinājums, taču var izraisīt ķīmisku reakciju ar alumīnija paneļu rāmi un ietekmēt jumta segumu. 
Papildus, ļoti svarīga funkcija stiprinājumiem ir veidot atstarpi starp jumta segumu un saules paneļiem. Ieteicams vismaz 10-15 cm, lai nodrošinātu paneļu vēdināšanu un neuzkaršanu vasarā. Vairums citu ražotāju saules paneļiem pie uzkaršanas ievērojami mazinās to spēja ražot elektrību.

TĪKLA MIKROĢENERATORS JEB INVERTORS

Saules paneļi ražo līdzstrāvu (DC), tamdēļ to ir nepieciešams pārveidot  izmantojamā maiņstrāvā (AC). Šim nolūkam ir paredzēts tīkla mikroģenerātors. 
Tā svars ir zem 20 kg un tiek novietos pie sienas klienta izvēlētā vietā iekštelpās vai ārpus tām.
Nesabalansēta invertora un saules paneļu sistēmas jauda ir viena no biežāk sastopamajām kļūdām saules paneļu sistēmu instalācijās. 
Tikpat svarīgas kā fiziskā izturība pret mitrumu un putekļiem ir tādas invertorā iebūvētās funkcijas, kā "pretēnojuma sistēma", ērta un pārskatāma aplikācija Jūsu telefonā, online tehniskais atbalsts no rūpnīcas, wi-fi signāla uztveršanas spējas, izturība ilgtermiņā u.c. Arī invertoram iesakām Vācu uzņēmumu, SMA Solar Technology AG.

kaco inverter.png
melni paneli.PNG

SAULES PANEĻI

Izvēloties saules paneļus, iesakām pievērst uzmanību šādiem kritērijiem:

  • Uzstādot saules paneļus tiem ar katru gadu mazinās to efektivitāte. Svarīgi ir pievērst uzmanību ne tikai paneļu kopējai W pirms uzstādīšanas, bet gan tam, cik daudz enerģijas paneļi spēs saražot pēc 5, 10 un 30 gadiem.

  • Saules paneļiem attīstoties, attīstās to funkcijas, kas padara tos efektīvākus, piemēram, ēnainās dienās vai lielā karstumā. Dubultā šūna, pretatspīdēšanas funkcija, otrreizējā enerģijas uzņemšana gaismai, kura izspīdējusi cauri panelim u.c.

  • Savukārt paneļu izturību ietekmē tādi parametri, kā stikla biezums, alumīnija rāmja biezums, ražīgums karstumā, krusas testa pakāpe, slodzes izturība, u.c.

  • Izturīgākie paneļi savā klasē ir Solarwatt saules paneļi, ar Glass-Glass tehnoloģiju, jeb ar stikla pārklājumu no abām pusēm. Tie ir līdz 30% efektīvāki pateicoties labākai darbībai ēnainā laikā un karstumā, kā arī Vācijā ražotajiem paneļiem, dēļ augstās fiziskās izturības un ilgmūžības, ir 30 gadu rūpnīcas garantija.

PIESLĒGŠANA TĪKLAM

Mēs veicam pilnu uzstādīšanas ciklu:

  • Bezmakas saules paneļu uzstādīšanas saskaņošanu ar A/S Sadales Tīkls

  • Montāžu.

  • Pieslēgšanu AS Sadales Tīkls, lai saražoto, taču neiztētēro enerģiju varat uzkrāt tīklā un tērēt, piemēram, naktī jeb brīžos kad paneļi neražo.

  • Ja esat juridiska persona, saražoto, bet neiztērēto enerģiju savukārt iespējams pārdot atpakaļ A/S Sadales Tīkls.

  • Ērta aplikācija telefonā, kurā varēsiet jebkurā brīdī sekot līdzi tam cik daudz elektrības saules paneļi ražo. 

IZBAUDI BEZMAKSAS ELEKTRĪBU UN TEHNISKO ATBALSTU

Pielēdziet aplikāciju, apskatiet saražoto. Izbaudiet zaļo enerģiju un prieku par krietni mazākiem elektrības rēķiniem. Par pārējo mēs parūpēsimies. 

bigbank_saules_jauda_1803x220_v3.jpg
bottom of page